Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Veletrh kariéra+ není "jen" o vystavovatelích.  Je i o doprovodném programu.  Každý rok se můžete těšit na aktivity, které podporují osobní rozvoj, pomohou vám získat informace o trhu práce a kariérním růstu. Níže můžete vidět náplň programu, který jsme pro vás připravili v roce 2024.

Jsme tady pro vás a díky vám!!!

Pokud se chcete potkat se zaměstnavateli i v době mimo veletrh, navštivte náš k+ portál.

Navštivte virtuální dvojče veletrhu k+ portál a klikněte

ZDE

Program 2024

Na veletrhu si můžete vyzkoušet služby, které vám Kariérní centrum VŠB-TUO nabízí celý rok a jsou pro studenty VŠB-TUO zdarma. ∞ V aule UA1 najdete místo, kde si můžete odpočinout a u toho se i něco dozvědět. Přijďte, užíjte si, vyzkoušejte!!!

Pokud jste nestihli některou ze služeb navštívit na veletrhu, můžete to napravit ZDE

KDE CO O čem to bude
UA1

Videa, která vás posunou dál

V Aule se bude celý den promítat videosmyčka inspirativních videí. Videa ti pomohou v mnoha oblastech, najdeš v nich spoustu tipů pro tvou studijní i kariérní cestu.

Pořadí klipů:

  1. Odpovědi na nejčastější otázky studentů týkající se kariéry (10 min.)
  2. Jak si nastavit splnitelné a motivující cíle (7min.)
  3. Co potřebujeme pro dlouhodobou uplatnitelnost na trhu práce (10 min.)
  4. Jak si udržet kvalitní motivaci a wellbeing? (4 min.)
  5. Teorie chaosu (6 min.)
UA2

Virtuální realita s Kariérním centrem VŠB-TUO

Vyzkoušej si své prezentační dovednosti v simulovaném prostředí virtuální reality!

UA2

Stánek Kariérního centra VŠB-TUO – všechny informace o všem! 

Dozvíš se vše o službách kariérního centra, navíc si můžeš vytočit na kole štěstí nezapomenutelný dárek…třeba kachnu :)

UA4

Ostrava Expat Centre 

Career consultation and possibilities for foreign students.
UA5

Konzultace CV, LinkedIn profilu

Má tvé CV vše, aby se dostalo na hromádku ANO? Testni své CV na konzultaci s personalistou. V češtině i angličtině.

UA5

Pokec s koučem

Vyzkoušej si "rychlokoučink" a domluv si schůzku v rámci koučinku,  který ti celoročně nabízí Kariérko. Zkus to.
UA5

Pokec s psycholožkou

Naše psycholožka ti poradí, jak předcházet problémům, jak si udržet motivaci nejen ke studiu, co je well being  a jak ho dosáhnout a mnoho  dalšího.
UA5

Kariérní konzultace a pohovor nanečisto

Jak se připravit na pohovor, jak komunikovat se zaměstnavateli, jak to chodí na trhu práce? Krátká konzultace, která ti rozšíří obzory. V češtině i angličtině.

UA5

Osobní potenciál

NOVINKA!!! Nová služba kariérního centra směřující k podpoře povědomí o vlastních silných stránkách a osobní motivaci.

kavárna Maleda

Speed dating

 15minutové rande se zaměstnavateli pro registrované studenty. Registrovat se můžete ZDE.

Prezentace zaměstnavatelů 2024 v UA3

KDY KDO
09:25 - 09:40 Statutární město Ostrava

Naše radnice zajišťuje chod třetího největšího města v Česku, které je ekonomickým, kulturním a společenským centrem regionu s více než 1,2 miliony obyvatel. Hledáte-li prestižního a spolehlivého zaměstnavatele, přijďte pracovat k nám.

09:45 - 10:00 MONETA Money Bank, a.s.

Společnost MONETA Money Bank působí na českém trhu více než 30 let. Jsme ryze českou bankou, máme 1,5 milionu spokojených klientů, kterým neustále nasloucháme a vycházíme jim vstříc. V rámci České republiky máme 2 centrály - v Praze a v Ostravě, dále pak 140 poboček, kde celkem pracuje 2500 zaměstnanců. Ke svému okolí se chováme zodpovědně a s úctou.

10:05 - 10:20 Hyundai Motor Manufacturing Czech

Jsme jediným výrobním závodem automobilky Hyundai v Evropské unii a produkujeme 3 zcela klíčové modely - i30, Kona, Tucson. Buďte součástí firmy, které se daří a má velké plány do budoucna. Věnujte se naplno své práci, rodině a zájmům. A to ostatní nechte na nás.

10:25 - 10:40 ŠKODA AUTO

Nenech si ujet jedinečnou příležitost a staň se součástí největší technologické společnosti Škoda Auto. Moderní prostředí, profesionální přístup, smysluplná práce ti spolu se spoustou benefitů a výhod zajistí, že se z Tebe pod křídly Škodováckého šípu stane opravdová hvězda tvého oboru. Přidej se k nám a rozjeď svůj kariérní závod ve Škoda Auto!

10:45 - 11:00 BR Group

Zaměřujeme se na rozvoj českého průmyslu a jeho expanzi na světové trhy v oborech strojírenství, průmyslový textil, automotive a plastikářství. Jeho součástí je třináct výrobních firem s provozy ve čtyřech krajích České republiky, a také v zahraničí. S obratem 6 miliard korun a s 3400 zaměstnanci patří mezi největší, výhradně české soukromé zaměstnavatele v ČR.

11:05 - 11:20 Porsche Engineering Services, s.r.o.

Zabýváme se řadou technických témat souvisejících s vozidly, jako je vývoj funkcí a softwaru, vývoj elektroniky, integrace a testování, vývoj konstrukcí karoserií, komponentů podvozků a konceptů a kompletních systémů vozidel.

11:25 - 11:40 Notino

Jsme největší evropská beauty e-commerce platforma a naším cílem je dělat krásu a zdraví dostupnější pro všechny. A díky inovacím, zápalu pro věc a společným hodnotám se nám to daří již 20 let.

11:40 - 12:05 SYKORA DATA CENTER s. r. o.

Cesta absolventa od prototypu ke klíčovému softwaru pro telekomunikační operátory.

12:10 - 12:25 OP papírna, s.r.o.   Jeden z celosvětových lídrů v oblasti letáků pro farmaceutický průmysl. Úzce spolupracujeme s tabákovým průmyslem. Speciální papíry pro celý svět vyrábíme již více než 160 let. Orientujeme se na zákazníka, produkty vysoké kvality, nové technologie a podporu regionu.
12:30 - 12:45 LEAR

Vyvíjíme kompletní sedačkové systémy ve všech fázích – od úvodního náčrtu, přes virtuální modely až po produkt, který prochází prototypovou výrobou, testováním a validací. Pro známé automobilky řídíme zajímavé projekty od A do Z. V naší vývojové kanceláři v Ostravě – Hrabové máme tým zkušených projektových inženýrů a konstruktérů, a aktuálně hledáme nové a mladé talenty.

Víme, jak absolventům vytvořit ideální prostředí pro nastartování a rozvoj kariéry. Nabízíme příležitost podílet se na vývoji prvotřídního produktu a být součástí velice talentovaného týmu.


TECHPARK

Horká novinka tohoto ročníku!

Nejmodernější technologie z různých oborů a oblastí. K vidění je armádní, bezpečnostní a hasičská technika! Na své si přijdou milovníci automobilů, a to nejen těch tradičních, ale i elektromobilů. Zajímavostí jsou pohyblivé showroomy plné nejaktuálnějších robotických technologií. Zážitek nabídne simulátor bagru a virtuální realita.

Nech se unést do světa inovací a vydej se na TECHPARK trasu!

Expozice najdeš na horním parkovišti nad aulou a na parkovišti před Geologickým pavilonem.

ABB-logo

ABB Truck Roadshow

Vstupte do fascinujícího světa poznání! Odhalte tajemství automatizované výroby papíru a zjistěte, jak se pečlivě řídí a kontroluje jeho kvalita. Nebo se ponořte do zajímavého světa námořní dopravy a objevte, jak jsou náklady optimalizovány s ohledem na životní prostředí a spotřebu energie. Všechny tyto vzrušující informace a mnohem víc na vás čeká při návštěvě našeho týmu na ABB Truck Road Show. Přijďte si s námi užít nejen nezapomenutelný zážitek, ale také nové perspektivy.

ceps-logo VW ID BUZZ  a stánek s virtuální realitou

Těšte se na exponát od firmy ČEPS a.s. a stánek s virtuální realitou.

Excalibrum army Patriot II

Vozidla PATRIOT jsou navržené jako střední obrněná vozidla s platformou přizpůsobitelnou dle potřeb. Konstrukce vozidla umožňuje instalaci dálkově řízených zbraňových stanic s kanony až do ráže 20 mm. Vedle toho může být vozidlo Patriot II vybaven řízenými střelami či minometem. Představuje vhodnou platformu pro velitelská, spojovací, komunikační, protichemická či zdravotnická vozidla nebo jako nosič různých zbraňových systémů. Najde tedy uplatnění jak u armád, ale i civilních složek, jako jsou například policie, hasiči, popřípadě i bezpečnostní služby a další.

Jednou z modifikací vozidla je PATRIOT je velitelsko-průzkumné vozidlo TRITON. Podvozek je speciálně upraven proti vysokým teplotám při průjezdu požářištěm. Tímto typem vozidla disponuje Hasičský záchranný útvar v Hlučíně.

HELLA FORVIA Roadshow s automobilem BMW iX Chceš se i ty podílet na vývoji osvětlovací techniky a elektroniky ve FORVIA HELLA pro prémiové značky automobilů? Přijď za námi do TECHPARKu a omrkni nové BMW iX s našimi světlomety.
HZSMSK Cistera Scania P440

Poznejte nejmodernější hasičskou techniku od Hasičského záchranného sboru MSK.

Armada-logo-mece-znak-pnkn-green

STARKOM

Tento nový mobilní rušič je schopen zajistit komplexní činnosti elektronického boje na soudobém bojišti. Je schopen rušit rádiovou komunikaci protivníka, jeho systémy velení a řízení vojsk, leteckou komunikaci, spojení prostřednictvím mobilních telefonů, globální družicový polohový signál (GNSS) i signály pro řízení a přenos dat z bezpilotních (UAV) a bezosádkových (UGV) prostředků.

onsemi_logo Elektromobil Škoda Enyaq

V České republice vyrobí onsemi 3 miliardy čipů ročně, 40% z nich jde do autoprůmyslu. Například ve Škodě Enyaq najdete okolo 8000 čipů.

Porsche

Elektromobil Porsche Taycan

Porsche Taycan, čistě elektrický sportovní vůz, je využíván jako vývojová platforma pro mnoho projektových aktivit v Porsche Engineering Ostrava. Umožňuje nám vyhodnocovat naše výsledky a získat okamžitou zpětnou vazbu. S výkonem 400 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 5,1 sekundy je ideální pro testování limitů výkonu elektromobilu.

sprava zeleznic Mobilní základnová radiostanice 

Mobilní BTS) je mobilní vysílací bod s vybavením veškerou potřebnou vysílací a monitorovací rádiovou technologií, teleskopickým stožárem o výšce 30 m, anténním a stabilizačním systémem integrovaným včetně všech dalších podpůrných systémů na nosiči, kterým je nákladní vozidlo.

STRABAG Logo

Trenažér bagru

Přijďte si vyzkoušet profi trenažér bagru od firmy Strabag.

2018 logo SWIETELSKY pozitiv cmyk Finišer Vögele Super 1803-3i 

Finišer je zařízení navržené pro precizní a efektivní dokončení asfaltových silničních povrchů. Stroj se využívá na konci procesu pokládky asfaltu a hraje klíčovou roli při vytváření rovnoměrné, vysoce kvalitní silniční povrchové vrstvy. Finišer nejenže nastavuje požadovanou tloušťku asfaltu, ale také umožňuje přesnou kontrolu šířky a hladkosti silnice. Finišery jsou nezbytným prvkem pro stavební projekty silniční infrastruktury, ať už se jedná o nové stavby, opravy nebo rekonstrukce.

TATRA_3D Autonomní Tatra Force 3. generace

Vystavený exponát je Tatra Force 3. generace, která bude uvedena do sériové produkce v průběhu letošního roku. Tato platforma díky nové elektronické architektuře je připravena pro autonomní řízení a vzdálené ovládání.

Valeo 15metrový autobus jako „showroom“

Těšte se na „showroom" s ukázkami toho, co děláme, LCD obrazovky s videi našich systémů, a také produkty pro elektromobily, virtuální brýle a spoustu dalšího.

VOP

Autonomní robotické vozidlo UGV TAROS V4

UGV TAROS je autonomní robotické vozidlo z dílen Vojenského opravárenského podniku. Vývoj probíhá kontinuálně již více než 10 let a aktuálně zdokonalujeme jeho čtvrtou generaci. Úkolem platformy TAROS je zejména přímá podpora bojové činnosti mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek.

Mapa vystavovatelů 2024

Návrh bez názvu (1)

13

14


Hlavní partneři kariéry+ 2024